LICZNIK ODWIEDZIN
  • 503799
NEWSLETTER
Wczytywanie... Wczytywanie...
POLEĆ ZNAJOMEMU
Email Znajomego
Wpisz treść
Przepisz z obrazka

postheadericon Życzenia

A A A

 

Świąt prawdziwie świątecznych,
ciepłych w sercu, zimowych na zewnątrz,
jaśniejących pierwszą gwiazdką
co daje nadzieję na następny rok

  życzą

członkowie Samorządu UTW

postheadericon Zaproszenie

A A A

 

Wszystkich Słuchaczy UTW
serdecznie zapraszamy
na

SPOTKANIE  OPŁATKOWE 

które odbędzie się 
18.12.2013 r. (środa) o godz. 16,00 
w  stołówce  PSW

 
 

postheadericon Dzień Seniora w Białej Podlaskiej

A A A

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Seniora  składamy wszystkim Bialskim Seniorom gorące życzenia zdrowia i wielu lat życia, wypełnionego radością i satysfakcją z przeżytych lat oraz szacunkiem jakim już w starożytności otaczani byli ludzie starsi z uwagi na ich doświadczenie i życiową mądrość.

Apelujemy też do ludzi młodszych, by dbali o Seniorów, pamiętali o tym ile pięknych kart polskiej historii związanych jest z życiem tych, którzy swoją młodość i lata średnie poświęcili temu, by dzisiaj młodzi mogli czerpać korzyści z ich dokonań.

Pamiętajmy, że każdy kto jest dzisiaj stary był kiedyś młody i każdy z nas chciałby doczekać pięknej i radosnej starości.

Relację ze spotkania seniorów w naszym mieście można obejrzeć tutaj 

postheadericon Zaproszenie

A A A

Serdecznie zapraszamy Słuchaczy UTW na

DZIEŃ  SENIORA

Spotkanie odbędzie się 19 listopada br (wtorek)
o godz.16,00

w stołówce PSW  ul. Sidorska 95/97

 

W programie pokaz rękodzieła artystycznego w wykonaniu
kol. Aliny Frączak, okolicznościowe wiersze,
degustacja potraw i tańce.

Koszt 25,- zł / os.


 

postheadericon Ostatnie wydarzenia

A A A

 Do przeczytania krótkich informacji
oraz obejrzenia zdjęć z ostatnich wydarzeń,
w których uczestniczyli słuchacze naszego UTW  
zapraszamy do naszej  GALERII.

postheadericon IX uroczysta inauguracja roku akademickiego w Uniwersytecie Trzeciego Wieku

A A A

Inauguracja nowego roku akademickiego odbyła się w dniu 8.10.2013. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością Jego Magnificencja Rektor PSW prof.zw. dr hab. Józef Bergier, kanclerz uczelni mgr Adam Chodziński oraz prezydent miasta Andrzej Czapski.

Na inaugurację przybyły przedstawicielki UTW w Brześciu z panią Teresą Puńko na czele, przedstawiciele kół seniora działających w naszym mieście oraz członkowie
UTW w Lublinie.

Wykład inauguracyjny „Odkrywamy bajki na nowo” wygłosiła pani Lilia Potonia, arteterapeutka, doktorantka UMCS na Wydziale Pedagogiki i Psychologii.

W części artystycznej wystąpił kabaret z UTW Lublin „Odnowiony” z autorskim spektaklem „Posrebrzany walc” oraz zespół wokalny z tego Uniwersytetu „Pasjonata”.

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii oraz  filmiku  z zakończenia uroczystości.

postheadericon Informacje

A A A

Kończy się obecny, siódmy już, rok działalności naszego Uniwersytetu. 

W ostatnich dniach odbyło się spotkanie w Galerii Podlaskiej, którego tematem była sztuka współczesna. Informację o tym można przeczytać tutaj.

12 czerwca odbyło się oficjalne zakończenie roku akademickiego. Relacja z tego spotkania znajduje się w Galerii.

Ostatni,  z zaplanowanych w tym roku , wyjazd do Warszawy na koncert Mazowsza oraz do parku w Powsinie, nastąpi w dniu 18 czerwca br. Zapraszamy!

postheadericon Informacje

A A A

Polska sztuka współczesna 
ostatnie spotkanie w Galerii Podlaskiej w dniu 1.06.2012

Zanim pracownik Galerii p. Marek Jędrych zaprezentował nam temat, mieliśmy okazję do przedwernisażowego spotkania z artystą warszawskim panem Włodzimierzem Dawidowiczem, który w paru słowach zaprezentował nam swoje obrazy opowiadając co go inspiruje w sztuce.

O polskiej sztuce współczesnej można mówić długo, tym razem zostały zwięźle zaprezentowane sylwetki od A do Z prezentujące sztukę konceptualną i performer.

 Magdalena Abakanowicz, Paweł Alhamer, Sylwester Ambroziak (najbardziej znacząca postać we współczesnej rzeźbie), Mirosław Bałka (pierwszy w Polsce, najbardziej znany na świecie), Jerzy Bereś, Cezary Bodzianowski, Andrzej Dudek – Durer, Władysław Hasior, Jerzy Kalina, Piotr C Kowalski, Robert Kuśmirowski, Zbigniew Libera, Robert Maziejuk, który jako jedyny z Białej Podlaskiej wystawiał w „Zachęcie”, Roman Opałka (V. miejsce w rankingu światowym), Wilhelm Sasnal, Leon Tarasiewicz, performer Zbigniew Warpechowski. Rzeźby Barbary Zbrożyny stały swego czasu przed Domem Socjalnym „Biawena”, a obecnie częściowo przed Rywalem oraz domami studenckim AWF, a Gustaw Zemła, twórca m.in. pomnika Powstańców Śląskich w Katowicach zaprojektował nieodpłatnie płaskorzeźby do kapliczek Drogi Krzyżowej w Serpelicach.

opr. Irena Mikiciuk

postheadericon Zaproszenie na film

A A A

Frida Kahlo, właściwie Magdalena Carmen Frida Kahlo y Calderon, meksykańska malarka słynąca z portretów własnych żyła w latach 1907 – 1954.

Życie Fridy Kahlo zaczęło się i zakończyło w Mexico City, w jej domu zwanym „Niebieskim Domem”. Sztuka Kahlo posiada wiele nawiązań do kultury meksykańskiej i indiańskiej. Z tego powodu często bywa określana jako sztuka naiwna (prymitywizm) bądź folkowa, nierzadko również jako surrealistyczna. Charakterystyczną tematyką poruszaną przez Kahlo było cierpienie i ból fizyczny. Nawiązania te były bezpośrednio związane z jej problemami zdrowotnymi ciągnącymi się od dzieciństwa (polio w wieku 6 lat), które dodatkowo „wsparły” konsekwencje wypadku samochodowego w okresie nastoletnim. Związana z meksykańskim artystą Diego Riverą, była jak on członkinią Meksykańskiej Partii Komunistycznej od 1928 roku. 

Chociaż prace Kahlo są czasami określane jako surrealistyczne a sama Kahlo wystawiała je wraz z europejskimi surrealistami, ona sama nie uznawała tej estetyki. Jej zainteresowanie tematyka kobiecą i szczerość ekspresji, dostrzeżone przez ruch feministyczny, spowodowały, że stała się jego symbolem w ostatnich latach XX. wieku.

W 1959 r. w rodzinnym „Niebieskim Domu” Fridy wybudowanym w roku 1907 przez jej ojca Guillermo Kahlo zorganizowano Muzeum poświęcone jej osobie i twórczości.

(źródło: Wikipedia)

postheadericon Relacja z wizyty prof. Ślężyńskiego

A A A

           

„ Nie na tym rzecz polega, aby dodać lat do życia,

ale na tym przede wszystkim, aby dodać życia do lat”

A.    Carrel

 

Człowiek legenda -  81 letni profesor AWF Katowice  - Jan Ślężyński  wykonywał z niezwykłą lekkością i gracją karkołomne,  niejednokrotnie mrożące krew w żyłach ewolucje gimnastyczne,  pokazując tym samym jak poprzez systematycznie  ćwiczenia ruchowe można zachować sprawność i zdrowie na długie lata  życia. „ Zawały i endoprotezy spisałem na straty…” – mówi profesor z rozbrajającym uśmiechem, „ Dzięki ćwiczeniom uniknąłem również inwazyjnej operacji chirurgicznej”.  Czytaj dalej

 

LOGOWANIE

| Zarejestruj się | Nie pamiętasz hasła?

WYDARZENIA
ANKIETA

Czy UTW jest dobrym przedsięwzięciem?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...