LICZNIK ODWIEDZIN
  • 503803
NEWSLETTER
Wczytywanie... Wczytywanie...
POLEĆ ZNAJOMEMU
Email Znajomego
Wpisz treść
Przepisz z obrazka

postheadericon Wykład A. Sawczuk

A A A

W dniu 13 marca 2013r. odbył się wykład mgr Anny Sawczuk pt. “Zespół Aspergera - jak pomóc w szkole i poza nią”. Wykład był interesujacy. Słuchacze zapoznali się, jak rozpoznawać dzieci, które posidają cechy autystyczne i jak im można pomóc. Objawami tej choroby są:

1. niedostosowanie społeczne,

2. wąski zakres zainteresowań, 

3. schematyzm,

4. zaburzenie mowy i języka,

5. zaburzenia w komunikacji niewerbalnej,

6. niezgrabność ruchowa.

Zadaniem dorosłych, a więc rodziców i dziadków jest umiejętne postępowanie, które złagodziłoby cierpienie dziecka i pozwalałoby mu odnaleźć się w społeczeństwie. 

Przed wykładem, jak i po nim słuchacze w naszej sali 005 spotkali się, by uczcić Dzień Kobiet degustując wspaniałe potrawy przygotowane przez siebie . Podczas posiłku Przewodnicząca - E. Kuczewska i kol. E. Mikulska podały szereg informacji nt. Święta- Dzień Kobiet.

postheadericon Podróze życia - LOURDES

A A A

w dniu 22.11.2012r. P. Barbara Poszalska - studentka UTW przedstawiła prezentację z cyklu :”Podróże zycia - Lourdes” .  Prezentacja odbyła się w sali 133R. Słuchacze mieli okazję poznać Lourdes - największy we Francji i jeden z największych w świecie ośrodków kultu maryjnego i cel pielgrzymek 6mln pątników rocznie. Tu w 1858r. w Grocie Massabielle 14-letniej dziewczynce Bernadetcie Soubirous 18 razy objawiła się Matka Boża.

W maju 2011r. udała sie do Lourdes XX Pielgrzymka Wojska Polskiego. Jej delegatami byli żołnierze i oficerowie wszystkich rodzajów wojsk, ich rodziny oraz słuchacze wszystkich typów wojskowych uczelni w Polsce. Na trase 5700 km wyruszyło 160 pielgrzymów wraz z kapelanami, by spotkać się z wojskowymi delegacjami z 20 krajów świata, by wspólnie modlić się o pokój w świecie, za poległych i rannych w wojnach i konfliktach zbrojnych. Trasa do Lourdes wiodła z W-wy, przez Bolesławiec, Paryż, Wersal i Iron. 

czytaj dalej   

LOGOWANIE

| Zarejestruj się | Nie pamiętasz hasła?

WYDARZENIA
ANKIETA

Czy UTW jest dobrym przedsięwzięciem?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...