LICZNIK ODWIEDZIN
  • 517979
NEWSLETTER
Wczytywanie... Wczytywanie...
POLEĆ ZNAJOMEMU
Email Znajomego
Wpisz treść
Przepisz z obrazka

postheadericon NASZ UDZIAŁ W ŻYCIU KULTURALNO - SPOŁECZNYM

A A A

Film "Papusza"

5.12.2013 r. grupa naszych Słuchaczy wspólnie z zaprzyjaźnionym uniwersytetem obejrzała w Novym Kinie Merkury, obsypany krajowymi i europejskimi nagrodami, film PAPUSZA. Tym razem reżyserski duet - małżeństwo Krauze - z muzyką Jana Kantego Pawluśkiewicza i aktorami nie tylko zawodowymi – przedstawiło poruszający obraz o życiu Cyganów. Tytułowa bohaterka filmu, Papusza, to poetka Bronisława Wajs, oskarżona przez swych współbraci o zdradę cygańskich tajemnic. Za swój dar pisania poezji zapłaciła ogromną cenę – została wykluczona ze społeczności cygańskiej. To odrzucenie jest dla niej życiową tragedią , której finałem jest pobyt
w szpitalu psychiatrycznym.
Tekst D.Michałowska, zdjęcia E.Kuczewska

60 lat pracy artystycznej Romana Kłosowskiego

20.11.2013 r. nasze miasto gościło teatr im. J. Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim z czterema krótkimi sztukami Samuela Becketta, jednego z największych dramaturgów XX wieku. „Akt bez słów -Komedia - Ostatnia taśma Krappa - Oddech” w przekładzie Antoniego Libery to hołd Romanowi Kłosowskiemu w 60-lecie jego pracy artystycznej. Znakomity aktor, nasz rodak, honorowy Bialczanin, wystąpił w „Ostatniej taśmie Krappa”. Bardzo liczna grupa naszych słuchaczek ze wzruszeniem i zainteresowaniem obejrzała te nietypowe miniatury teatralne.
Tekst I.M.

Dzień Seniora w naszym mieście.

Obchodzony 14 listopada w naszym kraju Ogólnopolski Dzień Seniora jest odpowiednikiem, ustanowionego w 1990 r. przez Zgromadzenie Ogólne ONZ na dzień 1 października, Międzynarodowego Dnia Osób Starszych. Święto ma na celu uświadomienie społeczeństwu i seniorom, że jesień życia może być pięknym i aktywnym okresem w życiu człowieka. Udowodnili to członkowie klubów seniora działających w naszym mieście. 14.11.2013 r. na scenie auli ZSZ Nr 1 pojawiły się zespoły teatralne, chóralne i recytatorskie działające w klubie „Wrzos” przy KK Piast, w klubie „Zacisze” przy KK Scena, „Złoty wiek” seniorzy z BCK, „Promyk” przy KK Eureka oraz w najmłodszym klubie „Tysiąclatki” działającym przy OHP. W spotkaniu seniorów uczestniczyli również słuchacze naszego UTW oraz filii UTW lubelskiego. Poczęstunek dla seniorów przygotowała młodzież ucząca się w ZSZ. Na zorganizowanych wystawach można było oglądać dzieła Mieczysława Krzymowskiego z Legionowa, tworzącego cuda ze słomy i zapałek oraz obrazy Ryszarda Oleszczuka.
Na koniec uroczystości odbyła się dyskoteka dla seniorów, którą poprowadziła znana w Polsce didżejka Wika. Wiktoria Szmyt ma 74 lata, pochodzi z Warszawy, a od 13 lat prowadzi dla seniorów gimnastykę przy muzyce.
opr. zomik

Narodowe Święto Niepodległości

11.11.2013 r. Grupa reprezentacyjna UTW wzięła udział w uroczystościach Narodowego Dnia Niepodległości w naszym mieście. Wielu słuchaczy uczestniczyło również w okolicznościowym koncercie, w którym wystąpiła Alicja Majewska, Włodzimierz Korcz i Strzyżowski Chór Kameralny oraz uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 6.
Zdjęcia B.Tarasiuk

VII Centrum Dialogu R.C.Biała Podlaska

VII konferencja Centrum Dialogu Rotary Clubu w Białej Podlaskiej miała miejsce 12 października 2013 r. Tym razem dotyczyła Meandrów Dialogu. Tradycyjnie wzięła w niej udział grupa słuchaczek naszego uniwersytetu.
Prelegentami byli m.in. prof. Bohdan Maruszewski, kierownik Kliniki Kardiochirurgii Dziecięcej Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie i v-ce prezes Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz ksiądz Wojciech Lemański, członek Polskiej Rady Chrześcijan i Żydów, opowiadający o swojej drodze do dialogu polsko–żydowskiego.
Na zakończenie wyświetlony został film „Miasto z popiołów” ukazujący powstawanie Warszawy z ruin. Inicjatorem filmu był obecny na konferencji architekt Marek Krawczyński, syn Zbigniewa Krawczyńskiego, który jako architekt warszawski wielce przyczynił się do odbudowy stołecznej Starówki.
W części artystycznej wystąpiła z krótkim ale wzruszającym recitalem niewidoma wokalistka Dorota Krać.
tekst I.M.

Noc Bibliotek

11.05.2012. Grupa słuchaczek UTW uczestniczyła w pięknie przygotowanym, przez pracowników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej, wieczornym programie p.n. Noc Bibliotek. Spotkanie zostało zorganizowane z myślą o seniorach, w trwającym Roku Aktywności Osób Starszych i Solidarności Międzypokoleniowej. Przy okazji można było podziwiać, oddane niedawno po generalnym remoncie, pomieszczenia Biblioteki i nowoczesne wyposażenie.
opr. zomik

Konferencja "Stroje ludowe..."

W dniach 3-4.03.2012 r. odbyła się w PSW konferencja “Stroje ludowe w tradycyjnej i współczesnej kulturze Lubelszczyzny”, w której uczestniczyła grupa słuchaczy UTW. Była to okazja do poszerzenia wiedzy nt. strojów ludowych różnych rejonów Lubelszczyzny oraz obejrzenia występów zespołów ludowych z Biłgoraja, Puław i Białej Podlaskiej.
opr. zomik

Dzień Niepodległości

11.11.2011. Jak co roku, Grupa Reprezentacyjna UTW uczestniczyła w oficjalnych uroczystościach związanych z Dniem Niepodległości. Pod pomnikiem pamięci żołnierzy 34 P.P. poległych w latach 1918-1920, zostały złożone biało-czerwone róże i zapalony znicz.
Zdjęcia: Zofia Mikonowicz, Kazimierz Jankowski

Audycja w Katolickim Radiu Podlasie

26.10.2011. W tym dniu , z inicjatywy naszej koleżanki p. Elżbiety Chaberskiej, przy pełnej akceptacji Prorektora PSW prof.nadzw.dr hab. Józefa Bergiera i Kierownika UTW mgr Doroty Karwackiej, przedstawicielki naszego UTW - przewodnicząca samorządu p.Irena Mikiciuk, p. Joanna Szydłowska, p.Elżbieta Chaberska i p.Zofia Mikonowicz, uczestniczyły w cyklicznej, środowej audycji Katolickiego Radia Podlasie “Czarno na białym”, którą prowadzi ks. Stanisław Chodźko.

Tytuł naszej audycji brzmiał ” Czy jesień życia musi być szara?”. Można jej posłuchać na stronie www Archiwum Dźwięków Katolickiego Radia Podlasie - http://archiwum.radiopodlasie.pl/?cat=1326
opr. zomik

" Jesteś piękne - mówię życiu "

24.10.2011 r. Pod takim tytułem odbyła się impreza, zorganizowana przez ODK Osiedle Jagiellońskie, przy współudziale działających w naszym mieście Uniwersytetów Trzeciego Wieku, która zgromadziła około 200-tu osobową grupę bialskich seniorów. Na przybyłych oczekiwał poczęstunek oraz wspaniali goście, którzy uświetnili spotkanie. Uczestników spotkania przywitały przewodniczące UTW : Filii Lubelskiego UTW p. Alicja Radzikowska oraz UTW przy PSW w Białej Podlaskiej p. Irena Mikiciuk, które następnie w krótkich słowach zaprezentowały działalność Uniwersytetów. W rolę konferansjerek wcieliły się panie Elżbieta Chaberska i Irena Dąbrowska, słuchaczki UTW przy PSW. Z wykładem, opartym na cytatach i przykładach z życia znanych ludzi, pt. “Ten się nie starzeje, kto nie ma na to czasu”, wystąpiła p. Jolanta Szwalbe. Uczestnicy imprezy mieli również okazję do nabycia jej książki “Myśl i działaj dla przyszłości”. Z wielkim aplauzem, przez wszystkich zebranych, został przyjęty koncert znanego piosenkarza Edwarda Hulewicza, który przypomniał swoje stare przeboje oraz zaprezentował nowe piosenki ze swojego repertuaru. Impreza była miłą okazją do wspólnego spotkania seniorów skupionych w różnych ośrodkach działających w naszym mieście.
opr. zomik

"1920 Bitwa Warszawska"

10.10.2011r. 30-to osobowa grupa słuchaczy UTW wybrała się do kina, aby wspólnie obejrzeć najnowszy film Jerzego Hoffmana “1920 Bitwa Warszawska”. Jest to pierwsza polska superprodukcja zrealizowana w technologii 3D. Włożyliśmy więc ciemne okulary przeznaczone do oglądania filmów w trójwymiarze i … znaleźliśmy się wśród bohaterów filmu. Wspaniałe zdjęcia Sławomira Idziaka oraz świetnie zagrane przez Daniela Olbrychskiego, Adama Ferency, Borysa Szyca i Nataszę Urbańską, główne role, sprawiły na widzach duże wrażenie.

 
LOGOWANIE

| Zarejestruj się | Nie pamiętasz hasła?

WYDARZENIA
ANKIETA

Czy UTW jest dobrym przedsięwzięciem?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...