LICZNIK ODWIEDZIN
  • 517990
NEWSLETTER
Wczytywanie... Wczytywanie...
POLEĆ ZNAJOMEMU
Email Znajomego
Wpisz treść
Przepisz z obrazka

postheadericon O PROJEKCIE

A A A

Państwowa Szkoła Wyższa im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej, Uniwersytet Trzeciego Wieku PSW w Białej Podlaskiej w terminie od 04.01.2010 r. do 31.01.2011 r. realizuje projekt pt. „Ponad granicami – transfer wiedzy i doświadczeń osób w wieku 50+”.

Głównym celem projektu jest stworzenie warunków dla wzrostu aktywności zawodowej i społecznej generacji 50+ na Lubelszczyźnie, dzięki stworzeniu efektywnych, ponadnarodowych powiązań partnerskich w ramach współpracy miedzy Lubelszczyzną (Polska) a Perthshir (Szkocja).

Osiągnięcie celu głównego projektu przyczyni się do wsparcia rozwoju województwa lubelskiego, w szczególności Miasta Biała Podlaska i Powiatu Bialskiego, w kontekście gospodarczym oraz rozwoju współpracy międzynarodowej.

Projekt ma wskazać korzyści wynikające z zatrudniania osób posiadających duże doświadczenie życiowe i zawodowe. Celem jest również złamanie stereotypów panujących na rynku pracy, dotyczących zatrudnienia lub stworzenia własnego miejsca pracy wyłącznie przez ludzi młodych.

Realizacja celu głównego jest szczególnie istotna w regionie Lubelszczyzny i wychodzi naprzeciw zapisanym w Strategii Rozwoju Województwa Lubelskiego celom tj. Wspieranie integracji społecznej i ograniczanie poziomu ubóstwa w regionie – w projekcie osiągnięty dzięki przeciwdziałaniu marginalizacji społecznej i zawodowej osób w wieku 50+; Wzmocnienie i wykorzystanie kapitału kulturowego i społecznego w regionie – w projekcie osiągnięty dzięki wykorzystaniu potencjału osób w wieku 50+ w postaci, wiedzy i doświadczeń; Rozwój współpracy międzyregionalnej województwa w układzie międzynarodowym, krajowym i transgranicznym wpływający na transfer wiedzy, dobrych praktyk – w projekcie osiągnięty dzięki nawiązaniu współpracy służącej przede wszystkim transferowi wiedzy, która ma wpłynąć na rozwiązanie problemu dezaktywizacji zawodowej osób w wieku przedemerytalnym w regionie; Wzrost zatrudnienia oraz lepsze wykorzystanie zasobów ludzkich w regionie realizowany dzięki prowadzeniu aktywnej polityki rynku pracy na poziomie regionalnym i lokalnym (w tym aktywizacja zawodowa młodzieży, bezrobotnych, mieszkańców obszarów wiejskich, osób po 50 roku życia) – w projekcie osiągnięty dzięki stworzeniu Agencji Zatrudnienia dla osób w wieku 50+, stworzeniu programu aktywizacji zawodowej i społecznej, akcję edukacyjną wśród przedsiębiorców.

Kluczową rolę w pozyskiwaniu wiedzy i wymianie doświadczeń odgrywa partner projektu – Uniwersytet Trzeciego Wieku w Perth w Szkocji. To dzięki wizytom studyjnym realizowanym w obu krajach, seniorzy mają okazję poznać się nawzajem i jako naoczni świadkowie obserwować i przenosić ciekawe rozwiązania na własny grunt.Dorota Karwacka
Koordynator projektu
Kierownik Uniwersytetu Trzeciego Wieku

LOGOWANIE

| Zarejestruj się | Nie pamiętasz hasła?

WYDARZENIA
ANKIETA

Czy UTW jest dobrym przedsięwzięciem?

Zobacz wyniki

Ładowanie ... Ładowanie ...